Nordnetbloggen

Oslo Børs: Nye rekorder på Wall Street gir børsoppgang på Oslo børs i dag?

Oslo Børs (OBX-indeksen) endte opp 0,7 prosent fredag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) steg mellom 1,0 og 1,1 prosent. Både S&P500 og NASDAQ stengte i ny all-time high

Vi tror Oslo Børs (OBX indeksen) åpner opp 0,5%, eller innenfor intervallet [0,3, 0,6]%.

Roger Berntsen, Analytiker i Nordnet

Nye rekorder på Wall Street!

Oslo Børs (OBX-indeksen) endte opp 0,7 prosent fredag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) steg mellom 1,0 og 1,1 prosent. Både S&P500 og NASDAQ stengte i ny all-time high, godt hjulpet av Exxon Mobil (sterke resultater) og Apple, to av verden største selskaper. Når det er sagt, den jevne investor lot seg også påvirke av positive jobbtall (non-farm payrolls), samt meldinger om fremdrift i handelssamtalene mellom USA og Kina.

Saudi Aramco klar for børs

De asiatiske børsene startet uken sterkt (S&P Asia 50 opp 1,7 prosent). Oljeprisen kan også tenkes å hjelpe Oslo Børs i dag, da den har løftet seg fra fredagens nivåer på nyheten om at Saudi Aramco (Saudi Arabias statlige oljeselskap) nå er klar for børs. Dvs. gitt Aramco noteringen vil OPEC med Saudi Arabia i spissen, med stor sannsynlighet gjøre det de kan for å hindre overtilbud av olje de neste to til tre årene.

Selskaper i fokus; ARCHER (resultater).

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

Utvalgte nøkkeltall

BørsindekserSiste% siste% 12m% i år
OBX Total Return Index8300,70,912,2
Oslo Børs Benchmark Index9040,61,613,0
OMX Stockholm 30 Index1 7380,012,023,3
OMX Helsinki 254 1140,02,411,6
OMX Copenhagen 201 0760,017,320,7
Frankfurt DAX Index12 9610,712,522,7
Dow Jones Industrial Average27 3471,18,217,2
NASDAQ Composite8 3861,114,026,4
S&P 5003 0671,012,622,3
S&P Asia 504 7921,78,312,2
HANG SENG INDEX27 4631,33,76,3
RåvarerSiste% siste% 12m% i år
Brent Spot Indicator61,3-0,6-15,513,2
Primary Aluminium future: 3 Months1 7891,7-10,0-3,5
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot52,10,0-8,2-8,3
Gold Spot Indicator1 511-0,222,617,9
ValutaerSiste% siste% 12m% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,080,08,65,2
Euro / Norwegian Krone10,150,06,52,5
Swiss Franc / Norwegian Krone9,21-0,110,44,7
Swedish Krona / Norwegian Krone0,95-0,12,9-2,7
British Pound / Norwegian Krone11,75-0,18,36,7
Danish Krone / Norwegian Krone1,360,16,42,5

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

Skriv en kommentar

avatar
Vil du teste Nordnet Beta? Registrer deg her:
Meld deg på

Merk at du må registrere samme e-post som du har registrert på nordnet.no under Min konto og Innstillinger.
Nordnets Investorbrev.
Nordnets månedlige investorbrev med statistikk, nyheter og tips.









Ønsker du å vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.
Hold meg oppdatert