Nordnetbloggen

Oslo Børs: Rolig start i vente. Usikre investorer venter på toppmøte mellom USA og Kina

De amerikanske børsene endte opp over en prosent onsdag, godt hjulpet av positiv utvikling i alle 11 sektorer.

Vi tror Oslo Børs åpner flatt i dag, eller innenfor intervallet [-0,2, 0,1]%.

Roger Berntsen, Analytiker i Nordnet Bank

Investorene håper på en avtale

De amerikanske børsene endte opp over en prosent onsdag, godt hjulpet av positiv utvikling i alle 11 sektorer. Mange investorer håper det blir en eller annen handelsavtale mellom USA og Kina, når de møtes til nye forhandlinger i dag. Når det er sagt, ifølge kinesiske kilder skal partene ikke ha gjort fremskritt i de forberedende møtene til dagens toppmøte. Mao. usikkerheten er stor torsdag morgen.

Rentereferatet fra FED gav få hint, men..

Referatet fra det siste rentemøte i den amerikanske sentralbanken (FED) ble for sluppet i går, dog dette gav få hint om nye kutt. Det skal for øvrig sies referatet var skrevet før forrige ukes svake makrotall ble sluppet, derfor priser markedet inn ett til to rentekutt inneværende år.

Lesetips: Har du ikke flyttet til aksjesparekonto ennå? Få ut finger’n!

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

BØRS INDEKSER
Siste% siste% i år
OBX Total Return Index798-0,27,9
Oslo Børs Benchmark Index872-0,19,0
OMX Stockholm 30 Index1 6200,015,0
OMX Helsinki 253 9180,06,3
OMX Copenhagen 201 0160,013,9
OMX Nordic 401 5260,09,0
EURO STOXX 503 4620,915,3
Frankfurt DAX Index12 0941,014,5
CBOE UK 100 PRICE RETURN12 1570,06,6
Paris CAC 40 Index5 4990,016,2
Moscow RTS Index1 3170,023,3
Dow Jones Industrial Average26 3460,712,9
NASDAQ Composite7 9041,019,1
S&P 5002 9190,916,5
NIKKEI 225 INDEX21 5340,47,6
HANG SENG INDEX25 7890,4-0,2
S&P Asia 504 4680,34,6
RÅVARER
Siste% siste% i år
Brent Spot Indicator58,2-0,27,5
WTI Spot Indicator52,5-0,215,6
Primary Aluminium future: 3 Months1 7440,0-5,9
Grade A Copper future: 3 Months5 6880,1-3,8
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot42,8-1,4-24,7
Silver Spot Indicator17,80,414,9
Gold Spot Indicator1 5080,117,6
VALUTA
Siste% siste% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,15-0,26,0
Euro / Norwegian Krone10,05-0,11,6
Swiss Franc / Norwegian Krone9,20-0,14,7
Swedish Krona / Norwegian Krone0,920,0-5,6
British Pound / Norwegian Krone11,190,01,6
Danish Krone / Norwegian Krone1,35-0,11,5

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

Skriv en kommentar

avatar
Vil du teste Nordnet Beta? Registrer deg her:
Meld deg på

Merk at du må registrere samme e-post som du har registrert på nordnet.no under Min konto og Innstillinger.
Nordnets Investorbrev.
Nordnets månedlige investorbrev med statistikk, nyheter og tips.









Ønsker du å vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.
Hold meg oppdatert